Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Nejchladnější a nejdeštivější den v tomto týdnu

In-počasí na iPhone a iPad

In-počasí je užitečná aplikace na iPhone a iPad, která zobrazí aktuální teplotu venku a předpověď počasí pro česká města. Údaje jsou aktualizovány každých 30 minut a odpovídají tak vždy skutečným naměřeným hodnotám v daném místě. Teplota je v blízkosti meteorologických stanic udávána na desetinu stupně přesně. Zajímavým vylepšením aplikace je zobrazování aktuální teploty přímo na ikonce. Nechybí ani denně aktualizované textové předpovědi či výstupy z numerického modelu pro předpověď srážek, teplot a oblačnosti.

Aplikace je dostupná na iTunes za cenu 2,69 eur: Přejít na iTunes (verze na Android)

Widgety na plochu

Obrazovka Obrazovka Obrazovka

Teplota přímo na ikonce

Aplikace jako jedna z mála umí zobrazit teplotu venku přímo na ikonce aplikace. Vždy tak máte přehled o aktuální teplotě. Vzhledem k tomu, že operační systém iOS neumožňuje uvádět na ikonce záporná čísla, zobrazují se hodnoty pouze pro teploty nad nulou. V případě, že údaj o teplotě není zobrazen, klesla venkovní teplota pod bod mrazu a pro zjištění aktuální teploty musíte navštívit přímo aplikaci. Údaje na ikonce se aktualizují každých 30 minut (stejně jako v aplikaci).

Údaje na desetinu přesné

V okolí meteorologických stanic aplikace zobrazuje aktuální teplotu venku na desetinu stupně přesně. U údajů o teplotě nechybí trend (pokles nebo vzestup oproti předcházejícímu měření) a teplotní rekordy pro daný den.

Podrobné předpovědi

Na 48 hodin dopředu v aplikaci naleznete podrobné předpovědi po třech hodinách, které nabídnou ucelený pohled na očekávané počasí v nejbližší době (zahrnují předpověď stavu počasí, teploty, úhrnu srážek a větru). Nechybí samozřejmě ani předpověď na další dny, ale již jen v souhrnném stavu pro celý den.

Numerický model

V aplikaci si můžete zobrazit předpovědi srážek, teplot a oblačnosti přímo na snímcích z numerického modelu, a to až na následujících 6 dní. Nabízí se tak pohled nejen na počasí ve zvoleném městě, ale v celé naší republice a střední Evropě. Snadno tak poznáte, odkud přijdou srážky a kam se případně vydat na výlet.

Zobrazení klimatických údajů

Při kliknutí na ikonku "i" v pravém horním rohu úvodní obrazovky aplikace se vám u vybraných lokalit zobrazí základní informace o stanici včetně klimatických údajů. Naleznete zde, jak na stanici bylo před dvěma roky nebo jak se teplota vyvíjela v uplynulém měsíci.

Textové předpovědi

Informace o předpovědi počasí se v aplikaci dozvíte nejen podle ikonek, ale i pomocí textové předpovědi pro Česko, která zahrnuje také varování na nebezpečné meteorologické jevy (bouřky, povodně či silný vítr).

Obrazovky

Obrazovka
Obrazovka
Obrazovka
Obrazovka

Naše další aplikace

Prohlédněte si naše další užitečné aplikace: Seznam aplikací.

Technická podpora

Názory a připomínky nám můžete napsat do diskuse.