Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplá fronta dnes přinese déšť, do Jizerských hor i vydatný

V Praze zaznamenáno nejchladnější říjnové ráno od roku 1997

Dnešní ráno bylo na konec října velmi chladné. Průměr ranních teplot se pohyboval kolem -3,8 °C. Lehce nad nulou teplota zůstala jen některých stanicích na Moravě a ve Slezsku, kde se místy utvořila nízká oblačnost, která bránila poklesu teplot. Nejchladněji bylo kromě hor v centrálních a východních částech Čech. V Praze Libuši teplota klesla až na -5,7 °C. Velmi chladné ráno hlásily i další stanice po Praze (hlavně v okrajových částech). V Praze Ruzyni na letišti bylo dokonce až -6,5 °C. Naposledy zde byly tak nízké teploty měřeny na konci února. Od té doby zdaleka tak hluboko teploty v Praze neklesly. V říjnu tak nízké teploty nejsou obvyklé. Například v Praze Libuši se jednalo o nejchladnější říjnové ráno od roku 1997, kdy na konci října teploty v Praze klesly až k -8 °C. Podobně tomu bylo také na Ruzyni a dalších stanicích ve středních a východních Čechách.

Vůbec nejchladněji bylo dnes ráno v mrazivé kotlině Horní Jizera v Jizerských horách na severu Čech, kde teplota klesla na -13,6 °C. Mrazivé ráno nás čeká ještě zítra. Od soboty už ranní mrazy nehrozí.

Tip: Archiv počasí - historické záznamy o počasí v Česku

Teploty
Teploty na stanici v Praze Libuši v posledních 7 dnech - ještě před pár dny zde bylo přes 20 °C, dnes ráno ale teplota klesla pod -5 °C.