Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplá fronta, sněžení přejde do deště

Pozor na silný vítr, na severozápadě způsobí i škody

Česko zítra zasáhne nejsilnější vítr od začátku letošního roku. Již dnes vítr nabírá na síle, ale nárazy se pohybují zatím většinou do 60 km/h. Zítra v poledne ovšem vítr výrazně nabere na síle. V Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a částečně Středočeském kraji se po poledni vyskytnou nárazy větru od 60 do 90 km/h, ve vyšších polohách i přes 100 km/h. Tak silný vítr již může způsobit škody v podobě pádu stromů nebo poničených střech domů. Nejvíce škod způsobí zřejmě kolem pondělního poledne v Karlovarském kraji, kde je nejvyšší pravděpodobnost výskytů silný nárazů větru (až 90 km/h) i v nižších polohách. V ostatních krajích se budou nárazy větru pohybovat většinou od 50 do 70 km/h.

Zítra večer vítr lehce zeslábne, ale stále bude čerstvý. Během úterý musíme počítat s nárazy od 50 do 70 km/h. K tomu se budou vyskytovat přeháňky, které budou od 700 m sněhové. Ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. Teploty se budou pohybovat kolem 7 °C, ale pocitová teplota bude vlivem čerstvého větru jen lehce nad bodem mrazu. Ve středu se vítr utiší, srážky ustanou a teploty zamíří na 10 °C až 14 °C. Vítr zřejmě opět nabere na síle ve čtvrtek při přechodu výrazné studené fronty, ale již nebude tak silný jako zítra. Před příchodem fronty ve čtvrtek teploty mohou vystoupit až na 20 °C. V pátek naopak po přechodu fronty zůstanou kolem 7 °C.

Před námi je tak větrný týden s teplotními skoky. V některých dnech bude přes 15 °C, jindy zase denní maxima zůstanou kolem 7 °C a od vyšších poloh bude sněžit.

Tip: Ventusky - podrobná předpověď větru na mapě

Vítr
Maximální nárazy větru v pondělí - na severozápadě se i v nižších polohách mohou vyskytnout nárazy o síle až 90 km/h.