Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už klidněji - sněžení na východě ustane a vítr zeslábne, v noci na zítřek ale silný mráz

V polovině týdne sněžení a mrazy, potom se opět oteplí

Včera se u nás vyskytl zatím nejteplejší den letošního roku. Teploty se pohybovaly mezi jarními 11 °C až 15 °C, na jižní Moravě v Břeclavi teplota vystoupila až na 17,3 °C. Na většině stanic tak padly teplotní rekordy pro první únorový den. Dnes je již o něco chladněji, teploty se odpoledne pohybují mezi 7 °C až 11 °C.

Nový týden bude opět ve znamení teplotních výkyvů. V jeho první polovině musíme počítat i s čerstvým větrem a častými srážkami. V pondělí budou teploty stále výrazně nadprůměrné. Ranní minima budou kolem 7 °C, odpoledne naměříme většinou 7 °C až 11 °C. K tomu bude na obloze hodně oblačnosti a občas bude pršet. V úterý přes naše území přejde výrazná studená fronta. Zpočátku bude na většině území pršet, od 700 m sněžit. Během dne k nám ovšem začne pronikat vlhký a chladný vzduch od severozápadu. Trvalý déšť tak přejde v přeháňky, které budou od 300 m většinou sněhové. Denní maxima budou kolem 5 °C.

Ve středu sněžení i v nížinách
Ve středu se na většině území očekávají sněhové přeháňky, a to i v nejnižších polohách. Odpoledne jich bude postupně ubývat. Teploty budou ráno kolem bodu mrazu, odpoledne zamíří na 0 °C až 4 °C. Na horách připadne za úterý a středu od 10 do 20 cm, na návětrných stranách hor ojediněle 30 cm sněhu. Vlivem čerstvého větru se budou tvořit na horách sněhové jazyky. Slabší sněhová pokrývka se přechodně vytvoří i ve středních a nižších polohách.

V závěru týdne opět oteplení
Ve čtvrtek srážky ustanou, utiší se vítr a ubude oblačnosti. Teploty budou ráno kolem -3 °C, odpoledne vystoupí na 1 °C až 5 °C. Podobně bude i v pátek. O víkendu k nám ovšem opět pronikne teplý vzduch. V neděli zřejmě teploty opět dosáhnou na 10 °C.

Počasí
V polovině týdne se do Česka vrátí zima - na horách připadne 10 až 30 cm sněhu, přechodně se slabší sněhová pokrývka utvoří i mimo hory.