Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Počasí beze změny, jen se mírně oteplí

Příští týden nabídne 20 °C, o Velikonocích se ovšem citelně ochladí

Počasí v příštím týdnu nabídne dvě tváře. První polovina týdne bude nadprůměrně teplá a slunečná. Během Velikonoc se ovšem výrazně ochladí a teploty budou naopak lehce podprůměrné. Výrazně se začne oteplovat již zítra, kdy nejvyšší denní teploty vystoupí na 13 °C až 17 °C, na severovýchodě budou kolem 11 °C. Na obloze bude ovšem stále ještě hodně oblačnosti a na severovýchodě se místy objeví slabý déšť. V úterý se již oblačnost protrhá a převládne slunečno. Denní maxima zamíří na jarních 17 °C až 21 °C. Nejteplejším dnem z příštího týdne bude středa, kdy naměříme 18 °C až 22 °C. Takové hodnoty již budou blízko teplotním rekordům pro tyto dny (pohybují se kolem 22 °C).

Výrazné ochlazení o Velikonocích
Ve čtvrtek, kdy začínají Velikonoce, bude zpočátku ještě teplo a slunečno, ale během dne začne přes naše území od severozápadu přecházet studená fronta. Očekávají se místy přeháňky nebo občasný déšť. Po frontě se v pátek výrazně ochladí. Teploty klesnou v průměru o 10 °C. Nejvyšší denní teploty se v pátek očekávají mezi 6 °C až 10 °C, na jihu až 12 °C. K tomu musíme počítat s přeháňkami, na horách budou sněhové. O víkendu bude zřejmě ještě o něco chladněji (denní maxima kolem 8 °C) a sněhové přeháňky se objeví i ve středních polohách. V ranních hodinách budou teploty blízko bodu mrazu. Jak dlouho ochlazení vydrží, je zatím nejisté (modely se ovšem přiklánějí spíše k tomu, že se v dalším týdnu opět rychle oteplí).

Letos tak opět může být na některých místech na Velikonoce chladněji než na Štědrý den, kdy se denní maxima dostávala nad 10 °C. Počasí na Velikonoce ovšem dokáže být velmi rozmanité (V historii už jsme zažili tropické i ledové Veliko...).

Velikonoce
Úvod nového týdne nabídne jaro s teplotami i kolem 20 °C, o Velikonocích se ovšem citelně ochladí.