Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes srážky nejčastější na východě a opět zabouří, výjimečně i s přívalovými srážkami

Okolí Brna zasáhlo vydatné sněžení

Česko zasáhlo nejvydatnější sněžení letošní zimy. Nejméně sněžilo na západě území, kde napadlo jen kolem 4 cm sněhu. Příliš sněhu nenapadlo ani ve východních částech Moravy, protože zde začalo v noci pršet. Nejvydatnější sněžení se naopak vyskytlo v okolí samotného Brna. Stanice ČHMÚ Brno Žabovřesky naměřila 34 mm srážek. Dle pozorování lidí zde leží kolem 30 cm sněhu. Ještě více srážek spadlo na stanici ČHMÚ Bukovinka v Drahanské vrchovině. Zde napadlo téměř 50 cm sněhu. Silničáři z okolí Brna hlásí sněhovou pokrývku dosahující až ke 40 cm sněhu. Samotné letiště Tuřany u Brna hlásí jen 12 cm sněhu, ale měření zřejmě ovlivnil čerstvý vítr.

Sníh rychle roztaje
Na zbytku našeho území napadlo většinou kolem 10 cm sněhu. Vzhledem k tomu, že je sníh mokrý, obalil celou přírodu. V lesích hrozí i pády menších stromů. Sníh bude v následujících dnech zejména v nižších polohách rychlé tát. Zítra na jihu území ojediněle teploty vystoupí až na 10 °C.

Husté sněžení v březnu se vyskytlo naposledy v roce 2006. Letos bylo ovšem na některých místech mnohem vydatnější a na březen zcela ojedinělé.

Srážky
Celkový úhrn srážek od včerejšího do dnešního rána (za 24 hodin) - 1 mm odpovídá přibližně 1 cm sněhu, když je sníh mokrý (u prašanu to bývá více). Zejména na východě Moravy a ve Slezsku spadla část srážek ve formě deště. Zdroj: ČHMÚ

Brno
Sněhová pokrývka v Brně Bosonohy (18 cm) včera v 19:08, zaslal uživatel Dasa

Praha
Sněhová pokrývka v Praze Řepy (8 cm) dnes v 08:02, zaslal uživatel LookAss