Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Pronikne k nám chladný vzduch ze severozápadu

První nástrahy zimního počasí, bude hrozit námraza

Do Česka pomalu přichází zima a je tak nejvyšší čas přezout auta na zimní pneumatiky. Již v neděli ráno totiž na silnicích hrozí problémy. Teploty v noci ze soboty na neděli klesnou v Čechách na 1 °C až -3 °C (nejchladněji bude na západě). V 5 cm při zemi teploty klesnou ještě o další cca 3 °C níže. Po sobotním dešti tak mohou mokré silnice namrzat a navíc se budou místy tvořit mrznoucí mlhy. Řidiči by tak v neděli ráno měli být v Čechách obezřetní (hlavně na západě, kde bude nejchladněji). Na Moravě a ve Slezsku naopak teploty i ráno zůstanou lehce nad bodem mrazu. Během dopoledne postupně nebezpečí mrznoucích mlh pomine. Odpoledne naměříme 4 °C až 8 °C.

V noci z neděle na pondělí ovšem teploty opět v Čechách klesnou pod bod mrazu, a to ještě v průměru o 1 °C níže. Očekávají se většinou mezi 0 °C až -4 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 2 °C. K tomu se opět budou místy tvořit mlhy, které mohou namrzat. Bez zimních pneumatik tak řidiči opět nesmějí v oblastech s tvorbou námrazy na silnice vyrazit. Po létě se bude jednat o první situaci, kdy to bude řidičům jasně ukládat zákon a v případě jízdy na letních pneumatikách ho budou porušovat.

Zima
Teploty v 5 cm při zemi v neděli ráno - díky mrazu se může na mokrých silnicích po sobotním dešti tvořit náledí, navíc se budou vyskytovat i mrznoucí mlhy