Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Nejchladnější a nejdeštivější den v tomto týdnu

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
14.10.2006
Poslední návštěva
25.05.2020 16:33
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

Ve druhé polovině týdne se oteplí, naměříme přes 20 °C

Dnes večer přes naše území přejde studená fronta, po které k nám přechodně pronikne studený vzduch ze severozápadu. Dnes naměříme většinou 14 °C až 18 °C, na jihovýchodě až 19 °C. Zítra se ovšem v průměru o 4 °C ochladí. Denní maxima tak vystoupí jen na 10 °C až 14 °C, na jihovýchodě na 15 °C.

Ilustrační obrázek

Desítky stanic v Česku zaznamenaly nejslunečnější duben v historii měření

Letošní duben byl z pohledu počasí mimořádný. Na desítkách stanic v Česku se jednalo o vůbec nejslunečnější duben v historii měření. Zhruba na 40 % stanic tak letošní duben překonal dosud nejslunečnější duben z roku 2007.

Ilustrační obrázek

V Česku se vyskytl první letní den, pozdě večer dorazí fronta

Dnes se u nás v letošním roce poprvé teplota dostala přes 25 °C. Stalo se tak na několika stanicích především v okolí Prahy a v Polabí. Ze stanic ČHMÚ bylo nejtepleji v Řeži u Prahy, kde teplota vystoupila na 26,2 °C.

Ilustrační obrázek

V průběhu příštího týdne se dočkáme deště, objevit se mohou i bouřky

Před námi jsou po dlouhé době deštivější dny. Hned první den nového týdne sice bude opět slunečný, ale v úterý odpoledne se začne situace měnit. V Čechách se objeví první přeháňky nebo i bouřky. Ve středu již bude na celém území zataženo a občas musíme počítat s deštěm.