Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na obloze jen vysoká oblačnost

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
14.10.2006
Poslední návštěva
18.09.2020 21:17
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

Požár na okraji Plzně, horké a větrné počasí komplikuje hašení

Na severním okraji Plzně poblíž sídliště Vinice vypukl kolem 15:00 požár posečeného pole (pás ohně je široký jeden a půl kilometru a požár se šíří velice rychle dál). Jeho hašení velice komplikuje tropické počasí v kombinaci s čerstvým větrem.

Ilustrační obrázek

ČHMÚ varuje před sinými bouřkami

V odpoledních hodinách se dnes a zítra budou vytvářet na celém území bouřky, které budou ojediněle doprovázené silným nárazovým větrem, přívalovými srážkami (s krátkodobými úhrny kolem 30 mm) a krupobitím. Dnes se budou bouřky vytvářet hlavně na Moravě.

Ilustrační obrázek

Slovensko sužují povodně, Tatry silný vichr

Počasí ve střední Evropě ovlivňuje tlaková níže nad Balkánem a ta zejména nad východní Slovensko přináší vydatné a trvalé deště. Na východě se již vylévají z koryt první řeky. Na několika místech je hlášen 3. SPA. Ve městě Vysoké Tatry byl vyhlášen mimořádný stav.

Ilustrační obrázek

Chladné počasí nám vynahradí teplý víkend a celý příští týden

Dnešní počasí zejména v Čechách připomíná spíše podzim na nebo jaro. Na většině území v Čechách občas prší a teploty se drží jen kolem 12°C. Lépe jsou na tom na Moravě, kde je polojasno a 20°C. Chladné počasí, které v posledních dnech panuje, bude ovšem již v pátek minulostí.