Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplo a hlavně v Čechách místy přeháňky a bouřky, výjimečně i s přívalovým deštěm

Ventusky na Android a iOS

Aplikace Ventusky zajímavým způsobem kombinuje klasickou předpověď počasí pro konkrétní lokalitu a mapu zabírající vývoj počasí v širším okolí. Přehledně tak lze vidět, z jaké oblasti přijdou srážky nebo odkud vane vítr. Unikátnost aplikace spočívá v množství zobrazovaných dat. Pro celý svět je k dispozici předpověď teploty, srážek, větru, oblačnosti, tlaku vzduchu, sněhové pokrývky a dalších meteorologických veličin v různých hladinách. Aplikace navazuje na webové stránky Ventusky.com. Oproti nim nabízí podrobnější předpovědi, rychlejší načítání dat, plynulejší animace a přehlednější grafiku, která je optimalizována pro tablety a telefony.

Aplikace je dostupná pod názvem Ventusky na Google Play nebo iTunes.

Obrazovka

Animace větru

Zajímavým způsobem je v aplikaci Ventusky řešeno zobrazování větru. Ten je zobrazen pomocí proudnic, které přehledným způsobem vykreslují neustálý vývoj počasí. Proudění na naší Zemi je neustále v pohybu a právě proudnice úžasným způsobem tento pohyb zachycují. Díky tomu je zřetelná provázanost všech dějů v atmosféře.

Podrobná předpověď počasí

Předpověď počasí je v aplikací na první tři dny dostupná v krocích po hodinách. Na další dny je dostupná po třech hodinách. Uživatelé z daného místa mohou sledovat také snímky z webových kamer nebo údaje o východu a západu Slunce.

Data z numerických modelů

Návštěvníci se díky aplikaci VentuSky dostávají přímo k datům z numerických modelů. Data aplikace sbírá ze tří numerických modelů. Vedle poměrně známých dat z amerického modelu GFS, zobrazuje data také z kanadského modelu GEM a německého modelu ICON, který je výjimečný svým vysokým rozlišením pro celý svět.

Obrazovky

Obrazovka
Obrazovka
Obrazovka
Obrazovka

Naše další aplikace

Prohlédněte si naše další užitečné aplikace: Seznam aplikací.

Technická podpora

Názory a připomínky nám můžete napsat do diskuse.