Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Nejteplejší den týdne

Články

Ilustrační obrázek

V závěru týdne se výrazně ochladí, v nejvyšších horských polohách bude i sněžit

Dnes a zítra nás ještě čeká slunečné a velmi teplé počasí. Denní maxima se v nejteplejších oblastech budou dostávat na letních 25 °C. První změna v charakteru počasí k nám dorazí ve středu. Přibude oblačnosti a místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky.

Ilustrační obrázek

Subtropická bouře Alfa udeřila v Portugalsku, poprvé v historii pozorování

Sezona tropických bouřích v Atlantiku je letos mimořádně aktivní. Vyčerpána dokonce už byla i všechna jména, která tropické bouře dostávají (těch je vždy před začátek sezony vybráno 21). Nyní se tak již nově vzniklé bouře pojmenovávají podle písmen řecké abecedy.

Ilustrační obrázek

Nejlepší fotografie bouřek v roce 2020

V polovině srpna jsme vyhlásili soutěž o nejlepší bouřkové fotografie roku 2020 pořízené na území České republiky nebo Slovenska. Níže vám přinášíme výsledky soutěže a ukázky tří krásných bouřkových fotek z letošního roku.

Ilustrační obrázek

Teploty dnes překročily i 32 °C, padly teplotní rekordy

Dnes se u nás vyskytl nejteplejší den od 21. srpna. Teploty se většinou zastavily na 27 °C až 31 °C. Na čtyřech stanicích (Doksany, Řež u Prahy, Dobřichovice a Praha Komořany) se ovšem dostala i na 32 °C.

Ilustrační obrázek

Tropické teploty ohrozí rekordy, ve čvrtek se výrazně ochladí

Teplé počasí bude v těchto dnech vrcholit. Po delší době opět zaznamenáme tropické teploty. Již dnes po poledni hlavně v okolí Prahy překračují 29 °C a odpoledne se dostanou i lehce přes 30 °C. Podobně tomu bude i zítra a pozítří. Nejtepleji bude stále v Polabí, okolí Prahy a na jihu Moravy. Takové teploty nejsou v polovině září vůbec obvyklé a mohou překonávat i dlouholeté teplotní rekordy.

Ilustrační obrázek

Obloha na západě USA zrudla, ničivé požáry do ovzduší uvolnily obrovské množství prachových částic

Západní pobřeží USA v posledních týdnech sužují rozsáhlé požáry. V posledních dnech se situace nadále zhoršuje. Nejhorší jsou požáry ve státech Oregon, Washington a Kalifornie. Ve státě Oregon nařídily úřady evakuovat již více než 500 000 lidí, což odpovídá 10 % celkové populace daného státu.