Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne místy přeháňky, ojediněle i zabouří

Články

Ilustrační obrázek

Před námi je další teplotně podprůměrný týden

V závěru tohoto týdne se u nás sice oteplilo, ale v příštím týdnu se opět vrátí podprůměrné teploty. Hned první den nového týdne sice nabídne ještě průměrné teploty mezi 14 °C až 18 °C, na jihu Moravy až 19 °C, ale v dalších dnech se ochladí.

Ilustrační obrázek

Silný hurikán Fiona způsobil devastaci v Karibiku, nyní se ho obávají v Kanadě

Po pomalejším a dalo by se říci až nesmělém startu hurikánové sezóny se situace nad Atlantikem výrazně změnila. V minulém týdnu se o to zasloužila zejména tropická bouře Fiona, která během víkendu zesílila do stadia hurikánu.

Ilustrační obrázek

V průběhu nového týdne srážky ustanou, počítat musíme s přízemními mrazíky

V těchto dnech zažíváme teplotně výrazně podprůměrné počasí. Podobné teploty nás čekají i v prvních dvou dnech nového týdne. K tomu budou i často pršet. Ve středu ale srážky většinou ustanou a denní maxima mírně vzrostou.

Ilustrační obrázek

Na hřebenech Krkonoš napadl první sníh po létě

Do Česka o víkendu naplno pronikl studený vzduch od severozápadu. Díky tomu výrazně klesla výška nulové izotermy (hranice, od které mrzne). Objevilo se tak i první letošní sněžení po létě. Již včera sněžilo na Velkém Javoru na Šumavě.

Ilustrační obrázek

Ve Zlíně se vyskytlo další slabé tornádo, utrhlo i billboard firmy

V Malenovicích tornádo utrhlo billboard firmy, který následně museli zajistit hasiči. V lokalitě také polámalo několik stromů a rozházelo díly místní fabriky. Samotné tornádo se podařilo zachytit několika lidem.

Ilustrační obrázek

V neděli se v nejvyšších horských polohách objeví první sněžení

Přes naše území dnes přechází frontální rozhraní, které k nám přináší první vlnu ochlazení. Ze včerejších až 24 °C dnes teploty klesly na průměrné hodnoty kolem 19 °C. Ochlazování ale bude pokračovat i v dalších dnech a vrcholit bude zřejmě v neděli.

Ilustrační obrázek

V polovině pracovního týdne se opět rozprší

V tomto týdnu se u nás často vyskytovaly srážky, ale hlavně první polovina týdne byla i letní. Nový týden již nabídne nižší teploty. K tomu stále musíme počítat se srážkami. Hned první dva dny nového týdne ale budou ještě většinou beze srážek. I díky tomu půjde o nejteplejší dny z celého týdne.

Ilustrační obrázek

Kalifornie zažívá historickou vlnu veder, změřena byla i nejvyšší noční zářijová teplota na planetě

Zatímco ve střední Evropě už teploty zůstávají pod tropickou třicítkou, na jihozápadě a západě Spojených států amerických zažívají naprosto bezprecedentní vlnu veder vskutku historických rozměrů. Horko je především v Kalifornii, Nevadě, Utahu a Arizoně.