Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné oteplení, ráno často nízká oblačnost, která se během dne bude rozpouštět

Od středy musíme počítat se srážkami, zprvu hlavně na západě

Před námi je teplotně lehce podprůměrný týden. Pršet začne v polovině týdne. Zprvu na západě, ale ke konci týdne se srážky objeví i na východě. Slunečné počasí na celém území přinese jen dnešek a zítřek.

Úterní počasí nabídne stejně jako to dnešní slunečno. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 15 °C až 19 °C. Ráno budou ale jen mezi 1 °C až 5 °C a místy musíme počítat s přízemními mrazíky. Nejchladněji bude v severovýchodní polovině území. Půjde o nejstudenejší ráno tohoto týdne.

Ve středu ráno již teploty stupnou a nebezpečí mrazíků pomine. Teploty budou většinou mezi 4 °C až 8 °C. Odpoledne naměříme od 12 °C na západě až po 19 °C na východě. Na obloze bude oblačno až zataženo, ve východní polovině území zpočátku jasno až polojasno a až později bude od západu přibývat oblačnosti. V západní polovině Čech se postupně rozprší. K východu ale srážky budou postupovat jen velmi zvolna.

Mapa
Synoptická situace v noci z úterý na středu - západ území začne ovlivňovat frontální systém, zdroj: metoffice.gov.uk

Ve čtvrtek se očekává oblačno až zataženo a v Čechách bude místy pršet. Denní maxima vystupí na 11 °C až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku na 15 °C až 19 °C. Za středu a čtvrtek spadne v západní pollovině Čech až 20 mm srážek.

Srážky
Očekávané srážkové úhrny za středu a čtvrtek - na západě spadne i kolem 20 mm srážek, zdroj: ventusky.com

V pátek bude obačno až zataženo a místy se vyskytnou přeháňky nebo déšť. Dení maxima budou mezi 12 °C až 16 °C, na severovýchodě až 17 °C. S přeháňkami a teplotami jen kolem 15 °C musíme počítat i o víkendu.

Teploty
Očekávané teploty v pátek - budou často jen kolem 14 °C, což jsou podprůměrné hodnoty, zdroj: ventusky.com