Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplý víkend, nedělní maxima i lehce přes 20 °C

Počasí u vás

Zubří

Mapa ČR Zubří

Zubří,město o 5,6tisíci obyvatel asi 3km západně od Rožnova pod Radhoštěm.Známé extraligovou házenou a gumárnami,

Rekordy: 36.7 °C , -17.4 °C

Top uživatelé: Oldřich Sedláček (2858), Zubřan (11), vaclav svak (1)

Poslední fotografie


Poslední počasí

Řadit podle: čas, teplota, fotografie
Polojasno
21 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Tropická noc, všechny bouřky nás obchází a vypadá, že úspěšně. Pofukuje slabý vánek a velmi intenzivně se blýská, v dálce na jihu. Přikládám foto blýskavic :)

Skoro jasno
16 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Pozdní, měsíčná noc. Občas zafouká slabý vítr. Viděl jsem i několik meteorů, pravděpodobně už začátek Perseid :)

Déšť
17 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Po bouřce s velmi silnými srážkami, pravděpodobně i self cloudem, který přešel dřív, než jsem měl možnost jej vidět. Celé čelo bouře mělo ostrou, půlkruhovou hranici, směrem jejího pohybu. Při přechodu velmi silné nárazy větru. Následoval delší, slabý déšť a nyní pomalu slábne. Při západu slunce se oběvila silná, téměř červená, dvojitá duha s plošným zesvětlením. Západ sám byl velice působivý a zcela měnil svůj vzhled a barvy celých 20 minut. Na fotce konečná fáze s krepuskulárními paprsky, potom už barvy slábly. Bohužel jsem neměl s sebou stativ, za což se omlouvám.

Jasno
22 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Příjemný, letní podvečer. Teplota se stále drží na příjemných 22°C, je bezvětří a až na pár, ,,atmosféru´´ tvořících mráčků, při západu slunce je jasno. Vypadá to na teplou noc pod hvězdnou oblohou. (foto v 20:31)

Polojasno
20 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Příjemný podvečer, teplo, bezvětří. Západ slunce byl pěkný. Pomalu se zatahuje víc. Pokud se vyjasní, bude, i přes svítící měsíc, spíš pro otrlé možnost, pozorovat začátek meteorického roje Perseid prolínající se s nedávným středem Aquaridů. Je teda možnost vidět až několik desítek meteorů za hodinu :). S počasím to bohužel moc nevypadá a ten měsíc nám k tomu taky nepřidá. Přeju pěkné pozorování :p

Polojasno
29 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Letní podvečer, parno... Nepříjemné teploty se pořád drží, zatím klesly o 2°C od celodenních 31°C, k tomu panuje pocitové bezvětří. Postupně přibývá oblačnosti. Na obloze jsou vidět taky oblaka typu cirrus, na některých oblacích druhu cumulus je zřetelně viditelná konvekce, především na vzdálených. Vypadá to na tropickou noc, MOŽNÁ v noci přijde i ,,něco´´ z jiho-západo-západu :) (foto: 17:37, zřetelný Tyndallův jev)

Bouřky
26 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Asi před hodinou a půl k nám přicházela hrozivě vypadající bouřka. Pode radaru se nejednalo o nic vyjímečného, vypadalo to však zcela jinak. Tak jsemm si vyrazil a podařilo se mi vyfotit aspoň zbytek možná ,,shelfcloudu" nebo snad možná i squall line (podle radaru), dřív byl tento límec zřetelnější a bohužel nebyla možnost, udělat panorama, ani širokoúhlý objektiv. Bouřka začala slábnout dřív, než se začla výrazněji projevovat (u nás), kromě silných nárazů větru, jen normální déšť s průměrnou bleskovou aktivitou. Nyní se přesouvají od východu další aolaka typu Cumulus congestus.