Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Večer se v Čechách očekávají další bouřky

Profil Zubřan

Jméno a příjmení, registrace
Lukáš Polách 18.07.2014
Poslední návštěva
11.04.2016 07:46
Email
lulitoo@centrum.cz
Místo pozorování
Zubří zobrazit na mapě
Zájmy a záliby
Fotografování, příroda, počasí, focení bouřek, atmosférické jevy, detektor kovu, nahrávání zvuků přírody, nože, pozorování zvířat...

Statistiky

Zaslané záznamy
11
Nejvyšší zaznamenaná teplota
29°C
Nejnižší zaznamenaná teplota
16 °C
Počet bouřek
3
Počet slunečných dnů
2
Počet deštivých dnů
1
Počet fotografií
11
Počet TOP fotografií
2
Oblíbené fotografie
26

Zaslané počasí

Vydatný déšť
17 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Po bouřce s velmi silnými srážkami, pravděpodobně i self cloudem, který přešel dřív, než jsem měl možnost jej vidět. Celé čelo bouře mělo ostrou, půlkruhovou hranici, směrem jejího pohybu. Při přechodu velmi silné nárazy větru. Následoval delší, slabý déšť a nyní pomalu slábne. Při západu slunce se oběvila silná, téměř červená, dvojitá duha s plošným zesvětlením. Západ sám byl velice působivý a zcela měnil svůj vzhled a barvy celých 20 minut. Na fotce konečná fáze s krepuskulárními paprsky, potom už barvy slábly. Bohužel jsem neměl s sebou stativ, za což se omlouvám.

Polojasno
20 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Příjemný podvečer, teplo, bezvětří. Západ slunce byl pěkný. Pomalu se zatahuje víc. Pokud se vyjasní, bude, i přes svítící měsíc, spíš pro otrlé možnost, pozorovat začátek meteorického roje Perseid prolínající se s nedávným středem Aquaridů. Je teda možnost vidět až několik desítek meteorů za hodinu :). S počasím to bohužel moc nevypadá a ten měsíc nám k tomu taky nepřidá. Přeju pěkné pozorování :p

Skoro jasno
16 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Pozdní, měsíčná noc. Občas zafouká slabý vítr. Viděl jsem i několik meteorů, pravděpodobně už začátek Perseid :)

Polojasno
21 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Tropická noc, všechny bouřky nás obchází a vypadá, že úspěšně. Pofukuje slabý vánek a velmi intenzivně se blýská, v dálce na jihu. Přikládám foto blýskavic :)

Bouřky
26 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Asi před hodinou a půl k nám přicházela hrozivě vypadající bouřka. Pode radaru se nejednalo o nic vyjímečného, vypadalo to však zcela jinak. Tak jsemm si vyrazil a podařilo se mi vyfotit aspoň zbytek možná ,,shelfcloudu" nebo snad možná i squall line (podle radaru), dřív byl tento límec zřetelnější a bohužel nebyla možnost, udělat panorama, ani širokoúhlý objektiv. Bouřka začala slábnout dřív, než se začla výrazněji projevovat (u nás), kromě silných nárazů větru, jen normální déšť s průměrnou bleskovou aktivitou. Nyní se přesouvají od východu další aolaka typu Cumulus congestus.

Bouřky
24 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Tak právě přes nás přešla kolem 17:30 silná průtrž mračen, postupně se to vyvinulo v bouřku elektricky aktivní, která jak je vidět je velmi silná a vytrvalá. Na radar se nedalo před příchodem spolehnout, protože nic v okolí neviděl, i když už pršelo, v době nejsilnějších srážek neviděl nad námi žádnou buňku a v blízkosti slabou odrazivost, objevily se přitom i kroupy a opravdu silný déšť. Bezprostředně po přechodu směrem na západ, byla silně viditelná spodní i základna bouře, jakoby náznak Wall cloudu (bohužel se už nepodařilo zachytit), proudy deště zatemily obzor. Buňka se na radaru neobjevila ani později, kde odrazivost překročila 60DBZ. Zajímavé. Nyní přechází další déšť z východu.

Oblačno
20 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Na východě Moravy máme skoro zataženo, teplota je příjemná ale večer už to na triko nebude. Pofoukává slabý větřík a je slyšet vzdálené hřmění, ze sousedního Slovenska.

Zataženo
22 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Teplý, letní večer, pocitové bezvětří. Zataženo oblaky typu cirrus a další, vysokou oblačností. Odpoledne nám sprchlo, postupně se vyjasnilo, aspoň ve spodních patrech a nejspíš se objeví i hvězdy :)