Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na západě slunečno, na východě oblačno

Profil Zubřan

Jméno a příjmení, registrace
Lukáš Polách 18.07.2014
Poslední návštěva
11.04.2016 07:46
Email
lulitoo@centrum.cz
Místo pozorování
Zubří zobrazit na mapě
Zájmy a záliby
Fotografování, příroda, počasí, focení bouřek, atmosférické jevy, detektor kovu, nahrávání zvuků přírody, nože, pozorování zvířat...

Statistiky

Zaslané záznamy
11
Nejvyšší zaznamenaná teplota
29°C
Nejnižší zaznamenaná teplota
16 °C
Počet bouřek
3
Počet slunečných dnů
2
Počet deštivých dnů
1
Počet fotografií
11
Počet TOP fotografií
2
Počet videí
0
Počet TOP videí
0
Oblíbené fotografie a videa
26

Zaslané počasí

Nejvyšší teploty

Polojasno
29 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Letní podvečer, parno... Nepříjemné teploty se pořád drží, zatím klesly o 2°C od celodenních 31°C, k tomu panuje pocitové bezvětří. Postupně přibývá oblačnosti. Na obloze jsou vidět taky oblaka typu cirrus, na některých oblacích druhu cumulus je zřetelně viditelná konvekce, především na vzdálených. Vypadá to na tropickou noc, MOŽNÁ v noci přijde i ,,něco´´ z jiho-západo-západu :) (foto: 17:37, zřetelný Tyndallův jev)

Bouřky
26 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Asi před hodinou a půl k nám přicházela hrozivě vypadající bouřka. Pode radaru se nejednalo o nic vyjímečného, vypadalo to však zcela jinak. Tak jsemm si vyrazil a podařilo se mi vyfotit aspoň zbytek možná ,,shelfcloudu" nebo snad možná i squall line (podle radaru), dřív byl tento límec zřetelnější a bohužel nebyla možnost, udělat panorama, ani širokoúhlý objektiv. Bouřka začala slábnout dřív, než se začla výrazněji projevovat (u nás), kromě silných nárazů větru, jen normální déšť s průměrnou bleskovou aktivitou. Nyní se přesouvají od východu další aolaka typu Cumulus congestus.

Bouřky
24 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Tak právě přes nás přešla kolem 17:30 silná průtrž mračen, postupně se to vyvinulo v bouřku elektricky aktivní, která jak je vidět je velmi silná a vytrvalá. Na radar se nedalo před příchodem spolehnout, protože nic v okolí neviděl, i když už pršelo, v době nejsilnějších srážek neviděl nad námi žádnou buňku a v blízkosti slabou odrazivost, objevily se přitom i kroupy a opravdu silný déšť. Bezprostředně po přechodu směrem na západ, byla silně viditelná spodní i základna bouře, jakoby náznak Wall cloudu (bohužel se už nepodařilo zachytit), proudy deště zatemily obzor. Buňka se na radaru neobjevila ani později, kde odrazivost překročila 60DBZ. Zajímavé. Nyní přechází další déšť z východu.

Přeháňky, bouřky
23 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Zataženo, konvektivní oblačnost a právě nás obklopily slabsí, náhle vytvořené bouřkové buňky. Zvedá se vítr, hřmí a blýská se a konečně se ochladilo, už od dopoledních hodin jsme zde měli 31°C, teď se za 15 minut takto ochladilo a dokonce to stále klesá :) a hurá, prší :)

Zataženo
22 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Teplý, letní večer, pocitové bezvětří. Zataženo oblaky typu cirrus a další, vysokou oblačností. Odpoledne nám sprchlo, postupně se vyjasnilo, aspoň ve spodních patrech a nejspíš se objeví i hvězdy :)

Jasno
22 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Příjemný, letní podvečer. Teplota se stále drží na příjemných 22°C, je bezvětří a až na pár, ,,atmosféru´´ tvořících mráčků, při západu slunce je jasno. Vypadá to na teplou noc pod hvězdnou oblohou. (foto v 20:31)

Polojasno
21 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Tropická noc, všechny bouřky nás obchází a vypadá, že úspěšně. Pofukuje slabý vánek a velmi intenzivně se blýská, v dálce na jihu. Přikládám foto blýskavic :)

Polojasno
20 °C

Zubří

370 mnm / Zlínský kraj

Příjemný podvečer, teplo, bezvětří. Západ slunce byl pěkný. Pomalu se zatahuje víc. Pokud se vyjasní, bude, i přes svítící měsíc, spíš pro otrlé možnost, pozorovat začátek meteorického roje Perseid prolínající se s nedávným středem Aquaridů. Je teda možnost vidět až několik desítek meteorů za hodinu :). S počasím to bohužel moc nevypadá a ten měsíc nám k tomu taky nepřidá. Přeju pěkné pozorování :p