Merklín u Přeštic
420 mnm / Plzeňský krajTeplota jen pomalu leze nahoru, avšak nad Českým lesem je už vidět pás vysoké oblačnosti, která se pomalu nasouvá nad západní Čechy.
38.2°C
-14.6 °C
98
181
182
834
26
0
0
1225
Teplota jen pomalu leze nahoru, avšak nad Českým lesem je už vidět pás vysoké oblačnosti, která se pomalu nasouvá nad západní Čechy.
Dnes se zdá, že je obrovské horko, přesto rtuť teploměru nepřelezla 29,5 stupňů - dnešní maximum. Pocitová teplota je vyšší.
Polojasno až oblačno, nasouvající se oblačnost se stále drží v západní části kraje v Českém lese. Přeháňky se zatím žádné nevyskytují, kromě malé spršky na Tachovsku. Přidávám tip na výlet v přiloženém fotu na příjemný polojasný čtvrtek - Americká zahrada u Chudenic na klatovsku, vedle zámku, pod rozhlednou Bolfánek. Úžasné místo:)
Úplně vymetená obloha, teplota stoupá...
Dnešní maxima slabě překročili 30 stupňů.
Občas se přežene menší průtrž mračen, je ale neskutečné dusno, díky přeháňkam. Nedá se vůbec dýchat. Na fotu bouřková oblačnost směrem k Šumavě.