Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplé počasí pokračuje, rozdíly teplot se zvětší

Předpověď počasí Německo

Vyberte si lokalitu ve státě Německo, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

Jiné místo ve státě Německo

Podnebí Německa

Německo leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí. Severní část země má přímořské podnebí s nepříliš teplým létem (průměrná teplota činí 17 °C) a mírnou, deštivou zimou s průměrnou lednovou teplotou kolem 0 °C. Východní část leží na přechodu přímořského ke kontinentálnímu podnebí. Směrem do vnitrozemí se zvětšuje rozdíl mezi zimou a létem, zvláště ve středoněmeckých vrchovinách. Nejteplejší jsou nížiny ve vnitrozemí, například Hornorýnská nížina nebo údolí řek Main a Neckar.

Teplota

Nejteplejším měsícem je stejně jako u nás červenec. Průměrné teploty se pohybují okolo 20 °C. Nejteplejším místem je Hornorýnská nížina. Nejvyšší počet slunečních hodin je v květnu, červnu a červenci. Berlín má v zimě průměrnou teplotu -1 °C, v létě 18 °C.

Srážky

Srážky se na většině území pohybují mezi 600 a 1000 milimetry ročně. Platí, že sever a západ je deštivější, zatímco na jihu prší nepravidelně. Nejvíce srážek spadne v Alpách.