Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začínají mrazivá rána, teploty budou v průměru kolem -7 °C

Předpověď počasí Německo

Vyberte si lokalitu ve státě Německo, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

Jiné místo ve státě Německo

Podnebí Německa

Německo leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí. Severní část země má přímořské podnebí s nepříliš teplým létem (průměrná teplota činí 17 °C) a mírnou, deštivou zimou s průměrnou lednovou teplotou kolem 0 °C. Východní část leží na přechodu přímořského ke kontinentálnímu podnebí. Směrem do vnitrozemí se zvětšuje rozdíl mezi zimou a létem, zvláště ve středoněmeckých vrchovinách. Nejteplejší jsou nížiny ve vnitrozemí, například Hornorýnská nížina nebo údolí řek Main a Neckar.

Teplota

Nejteplejším měsícem je stejně jako u nás červenec. Průměrné teploty se pohybují okolo 20 °C. Nejteplejším místem je Hornorýnská nížina. Nejvyšší počet slunečních hodin je v květnu, červnu a červenci. Berlín má v zimě průměrnou teplotu -1 °C, v létě 18 °C.

Srážky

Srážky se na většině území pohybují mezi 600 a 1000 milimetry ročně. Platí, že sever a západ je deštivější, zatímco na jihu prší nepravidelně. Nejvíce srážek spadne v Alpách.