Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Stále hodně oblačnosti, ale srážek už málo

Předpověď počasí Řecko

Vyberte si lokalitu ve státě Řecko, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

Jiné místo ve státě Řecko

Podnebí Řecka

V Řecku je typické středomořské podnebí. Během léta je zde většinou jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30 °C. Někdy se samozřejmě mohou vytvořit přeháňky nebo bouřky a následně prší, ovšem takové počasí trvá maximálně pár dní. Častěji se zde srážky vyskytují až na podzim. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se na nich v létě mohou v létě šplhat až přes 40 °C. Takto vysoké teploty jsou zaznamenávány zejména při větru Scirocco, což je horký a suchý vítr z Afriky. Ten sebou často přináší písek a tedy i nižší dohlednost. Naopak vítr Meltemi vane ze severu. Různá ostrovní uskupení, členité pobřeží nebo hory mohou ovšem lokálně vítr měnit. V některých dnech může v nárazech dosáhnout až 90 km/h a potom vysoké vlny na severních částech ostrovů často znemožňují koupání.

Srážky

Nejvíce srážek spadne v severozápadní části Řecka u ostrova Korfu. Většina srážek zde spadne v zimě, takže vaši dovolenou nepřekazí.