Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začínají mrazivá rána, teploty budou v průměru kolem -7 °C

Předpověď počasí Řecko

Vyberte si lokalitu ve státě Řecko, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

Jiné místo ve státě Řecko

Podnebí Řecka

V Řecku je typické středomořské podnebí. Během léta je zde většinou jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30 °C. Někdy se samozřejmě mohou vytvořit přeháňky nebo bouřky a následně prší, ovšem takové počasí trvá maximálně pár dní. Častěji se zde srážky vyskytují až na podzim. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se na nich v létě mohou v létě šplhat až přes 40 °C. Takto vysoké teploty jsou zaznamenávány zejména při větru Scirocco, což je horký a suchý vítr z Afriky. Ten sebou často přináší písek a tedy i nižší dohlednost. Naopak vítr Meltemi vane ze severu. Různá ostrovní uskupení, členité pobřeží nebo hory mohou ovšem lokálně vítr měnit. V některých dnech může v nárazech dosáhnout až 90 km/h a potom vysoké vlny na severních částech ostrovů často znemožňují koupání.

Srážky

Nejvíce srážek spadne v severozápadní části Řecka u ostrova Korfu. Většina srážek zde spadne v zimě, takže vaši dovolenou nepřekazí.