Zlín
300 mnm / Zlínský krajZdá se, že jaro se definitivně hlásí o slovo, souvislá sněhová pokrývka vydrží maximálně do zítřka. Tlak 1016 hPa.
18.2°C
-10.4 °C
0
11
14
0
0
0
Zdá se, že jaro se definitivně hlásí o slovo, souvislá sněhová pokrývka vydrží maximálně do zítřka. Tlak 1016 hPa.
Máme zataženo s přeháňkami sněhových zrn, hlavní srážkové pásmo studené fronty se teprve blíží, ale díky výpadkům radaru nic nevidím:-( Slabý vítr, tlak 1019 hPa, vlhkost 83%. Výška sněhové pokrývky zatím klesá jen pomalu, nyní asi 25 cm.
V noci se přechodně vyjasnilo, ale teplota klesla jen na -1.7°C. Teď je opět zataženo a velmi slabě sněží. Pomalu začíná tát. Tlak 1029 hPa, vlhkost 83%.
Probudili jsme se do neuvěřitelého přívalu sněhu, stromy jsou úplně obalené a ohýbají se! Vzhledem k teplotě nad nulou doporučuji velkou opatrnost! Tlak 1019 hPa, vlhkost 90%, sníh 33 cm.
Nyní to opět vypadá na čistý sníh; chytá se na stromy, takže zítra to vypadá na další krásné (možná už poslední) zimní ráno. Tmin -3,8°C, Tmax 1,4°C, tlak se nemění.
Sníh s deštěm, teplota pomalu, ale jistě klesá. Výška sněhu se zatím nemění. Nejbližší vývoj teď neodhadnu, ale nevylučuji ledovku. Tlak 1011 hPa, vlhkost 90%, vítr mírný JV. Srážkový úhrn za noc a den už se blíží k 15 mm. Pokud přijde prudší oteplení, vody bude hodně.
Sněžení se změnilo ve slabý déšť.
Teplotě se nechce dolů, ale sněžení neustává, sníh těžkne, ale výška zůstává stejná.