Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Výrazné ochlazení a ve východní polovině Česka vydatný déšť

Soutěž o nejlepší bouřkovou fotografii 2017

Letošní léto k nám přináší poměrně značný počet bouřek. Zaznamenali jsme několik rozsáhlých bouřkových komplexů, ale i supercel, které způsobily značné škody. Kroupy o velikosti přes 5 cm zasypaly některé obce na východě Čech na začátku července, kdy byly pozorovány přímo ukázkové supercely. Nejvíce škody zatím letos způsobily právě veliké kroupy a silné nárazy větru. Přívalové srážky s ohledem na nízké nasycení půdy zatím tolik škody nezpůsobily. V minulém týdnu se přes východ našeho území prohnala i derecha, což jsou rozsáhlé bouřkové komplexy, které doprovází silné nárazy větru a vysoký počet blesků. Bouřky se očekávají i v tomto týdnu. Podařilo se vám také v letošním roce bouřku zachytit nebo dokonce vyjíždíte fotografovat bouřky jako lovec? Zúčastněte se dalšího ročníku soutěže o nejlepší bouřkovou fotografii roku 2017.

Získejte kvalitní domácí meteostanice

Pro nejlepší fotografie jsme připravili hodnotné ceny, díky kterým získáte ještě lepší přehled o počasí ve vaší lokalitě. Tři nejlepší fotografie budou oceněny kvalitní domácí meteostanicí. Všechny ceny do soutěže věnoval výrobce meteostanic Hyundai, který nabízí široký výběr domácích meteostanic.

Výherní ceny

Výherní cena Meteostanice s měřením větru (Hyundai WS 2011 WIND)
1. místo
Meteostanice je výjimečná funkcí měření a zobrazování rychlosti větru a funkcí Wind Chill – zobrazování pocitově vnímané teploty. Na velkém a přehledném LCD displeji se zobrazují všechny důležité parametry - vnější a vnitřní teplota, vlhkost, rychlost větru a různé statistiky sestavené dle naměřených údajů. Celý popisVýherní cena Designová meteostanice (Hyundai WS 2303)
2. místo
Meteostanice Hyundai WS2303 zaujme na první pohled velmi povedeným zpracováním, kterému dominuje metalický proužek. Dalším nepřehlédnutelným prvkem je přehledný barevný LCD displej, na kterém snadno zjistíte veškeré potřebné údaje, které meteostanice zobrazuje. Celý popisVýherní cena Meteostanice s přehlednými hodinami (Hyundai WS 2331)
3. místo
Tato domácí meteostanice zaujme metalickým provedením a opravdu velikým LCD displejem. Displeji dominuje zobrazení času. Ten je vždy naprosto přesný díky řízení rádiovým signálem. Základem stanice je měření venkovní teploty. O to se stará bezdrátové čidlo. Celý popis

Hyundai

Přihlášení do soutěže

Do soutěže můžete přihlásit libovolný počet vlastních fotografií. Každá fotografie musí mít rozlišení minimálně 1280px × 720px, vyfotografována musí být v roce 2017 na území České nebo Slovenské republiky s určením přesného místa a data pořízení a musíte být jejím autorem (u fotografie zachovejte exif informace, které fotoaparát automaticky k fotografii vkládá). Soutěžní fotografii nám můžete zaslat na stránce Poslat novou fotografii po přihlášení do vašeho účtu na In-počasí. Při zasílání fotografie musíte na konci formuláře zvolit, že se jedná o soutěžní fotografii.

Registrace na In-počasí
Pokud na našem serveru ještě účet nemáte, musíte si ho pro účast v soutěži vytvořit na stránce Registrace (registrace trvá necelou minutu, vyžadujeme jen základní údaje). V případě výhry budete na zadaný e-mail vyzvání k poskytnutí dalších údajů. Zároveň můžete být v průběhu soutěže na e-mail vyzvání k doplnění dalších informací o fotce. Fotografie, u kterých nebudou v pořádku uvedeny všechny požadované informace, mohou být ze soutěže vyřazeny. Soutěže se mohou účastnit návštěvníci z České republiky a ze Slovenska se snímky pořízených v těchto zemích.

Vyhlášení výsledků

Fotografie do soutěže můžete zasílat od 26.8.2017 do 20.9.2017. Výsledky budou vyhlášeny do 25.9.2017. Pořadí fotografií bude sestaveno redakcí serveru In-počasí. Každý soutěžící se může umístit jen s jednou fotografií.

Blesky
Úder blesku 29.6.2016 ve 23:07 v obci Pořežany na jihu Čech, Canon EOS 650D, expozice 30 sekund, ISO 100, autor: Milan Hořejší, zvětšit - vítěz loňského ročníku o nejlepší bouřkovou fotografii, další fotografie na stránce Nejlepší bouřkové fotografie roku 2016