Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Oteplování pokračuje, teploty se opět dostanou i na letní hodnoty

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
14.10.2006
Poslední návštěva
20.09.2020 12:46
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

Subtropická bouře Alfa udeřila v Portugalsku, poprvé v historii pozorování

Sezona tropických bouřích v Atlantiku je letos mimořádně aktivní. Vyčerpána dokonce už byla i všechna jména, která tropické bouře dostávají (těch je vždy před začátek sezony vybráno 21). Nyní se tak již nově vzniklé bouře pojmenovávají podle písmen řecké abecedy.

Ilustrační obrázek

Nejlepší fotografie bouřek v roce 2020

V polovině srpna jsme vyhlásili soutěž o nejlepší bouřkové fotografie roku 2020 pořízené na území České republiky nebo Slovenska. Níže vám přinášíme výsledky soutěže a ukázky tří krásných bouřkových fotek z letošního roku.

Ilustrační obrázek

Teploty dnes překročily i 32 °C, padly teplotní rekordy

Dnes se u nás vyskytl nejteplejší den od 21. srpna. Teploty se většinou zastavily na 27 °C až 31 °C. Na čtyřech stanicích (Doksany, Řež u Prahy, Dobřichovice a Praha Komořany) se ovšem dostala i na 32 °C.

Ilustrační obrázek

Tropické teploty ohrozí rekordy, ve čvrtek se výrazně ochladí

Teplé počasí bude v těchto dnech vrcholit. Po delší době opět zaznamenáme tropické teploty. Již dnes po poledni hlavně v okolí Prahy překračují 29 °C a odpoledne se dostanou i lehce přes 30 °C. Podobně tomu bude i zítra a pozítří. Nejtepleji bude stále v Polabí, okolí Prahy a na jihu Moravy. Takové teploty nejsou v polovině září vůbec obvyklé a mohou překonávat i dlouholeté teplotní rekordy.