Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na severovýchodě v noci pozor na velmi silný mráz

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
14.10.2006
Poslední návštěva
17.01.2021 23:24
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

V příštím týdnu přijde obleva, sníh bude tát

V příštím týdnu nás čeká výrazná změna v charakteru počasí. Příliv studeného vzduchu ze severovýchodu nahradí teplejší vzduch ze západu a později dokonce z jihozápadu. Již zítra se oteplení projeví na jihozápadě našeho území.

Ilustrační obrázek

Českem se prohnaly i sněhové bouřky, celkově u nás uhodilo 300 blesků

V noci na dnešek přes naše území přešla fronta z Německa, kterou doprovázely i bouřky. Ty se již během včerejšího odpoledne a večera vyskytovaly často v Německu, kde uhodilo přes 5000 blesků. O půlnoci se jejich pozůstatky dostaly i nad Česko.

Ilustrační obrázek

Na horách sněhu výrazně přibude, do víkendu napadne i půl metru prašanu

Do víkendu na českých horách spadne většinou od 30 do 40 mm srážek. Ve sněhu tak půjde o 30 až 50 cm prašanu. České hory si tak výrazně polepší v množství sněhu, které je aktuálně spíše podprůměrné. O víkendu se ovšem výška sněhové pokrývky na horách konečně dostane na běžné lednové hodnoty.

Ilustrační obrázek

Léto v zimě, na Sicílii a na Krétě měří téměř tropických 30 °C

Zatímco Španělsko bojuje s přívaly sněhu a mrazy, východní Středomoří zasáhla nezvyklá vedra. Na Sicílii se včera teploty dostaly téměř ke 30 °C. Nejtepleji bylo v provincii Messina, kde se vlivem fénového efektu teplota dostala až na 29,7 °C.