Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně málo srážek a místy i slunečno

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
David Prantl 14.10.2006
Poslední návštěva
29.05.2024 19:43
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

Modely ve střední Evropě nevylučují extrémně vydatné srážky, mohly by přinést nebezpečné povodně

Za námi je několik srážkových epizod, které k nám přinesly i vydatnější srážky. Nejnasycenější jsou povodí na západě našeho území. Zde i noční úhrny kolem 30 mm způsobily vzestupy horních toků. Na přítocích Mže dokonce až na nízké povodňové stupně. Na zbytku území je kromě hor nasycení povodí spíše nižší, na jihu Moravy je naopak spíše sucho.

Ilustrační obrázek

Ani nový týden nepřinese stabilní počasí, v úterý dorazí studená fronta

V novém týdnu nás budou přecházet jednotlivé frontální systémy. Počasí tak bude stále nestabilní. Teploty budou rozmanité. Nejteplejší bude zřejmě pondělí, kdy naměříme i letní teploty. V některých dnech se objeví i bouřky.

Ilustrační obrázek

Na západě spadlo i přes 70 mm srážek, stouply hladiny řek

Vydatné deště a bouřky s přívalovými srážkami včera k večeru zasáhly západ Čech. Během noci se potom vyskytl trvalý a vydatný déšť, který pokračuje na západě i nyní, ale během dopoledne již bude slábnout a částečně ustávat. Celkově spadlo na západě Plzeňského kraje i přes 70 mm srážek.

Ilustrační obrázek

Na Nymbursku se vyskytly kroupy o velikosti téměř 4 cm

Dnes se u nás vyskytly i silné bouřky. První byly hlášeny již ráno na pomezí Moravy a Čech. V Telči se vyskytlo krupobití, při kterém se vytvořila i pár centimetrů silná vrstva menších krup. Celkově při bouřce spadlo kolem 40 mm srážek.