Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Rozpadající se studená fronta přinese více oblačnosti

Profil In-počasí

Jméno a příjmení, registrace
14.10.2006
Poslední návštěva
23.09.2019 00:08
Místo pozorování
Plzeň
Web stránky
www.in-pocasi.cz
Zaměstnání
InMeteo, s.r.o.
Ilustrační obrázek

Zasáhl nás nejvydatnější déšť letošního roku, vrcholy Alp zasypal sníh

Včera k večeru začalo na západě pršet. Déšť se v noci rozšířil na celé území. Na Moravě a ve Slezsku dokonce trvalý déšť doprovázely i bouřky. Za posledních 24 hodin tak u nás napršelo nadprůměrné množství srážek a dokonce se jedná o nejvydatnější deště v letošním roce.

Ilustrační obrázek

Po deštivém a chladném pondělí se oteplí

V příštím týdnu nás nejchladnější počasí čeká hned v pondělí, kdy bude na celém území pršet a denní maxima vystoupí jen na 14 °C až 18 °C, na západě a jihozápadě Čech dokonce zůstanou jen kolem 12 °C. Na září půjde o podprůměrné hodnoty.

Ilustrační obrázek

Hurikán Dorian ovlivní i počasí v Evropě

V úvodu příštího týdne budou jeho pozůstatky ležet jižně od Grónska a v úterý se přesune do oblasti mezi Islandem a Britskými ostrovy. S tlakovou níží spojená studená fronta přinese srážky nad Britské ostrovy či nad Německo. Jestli tato fronta ovlivní i počasí nad Českém je zatím nejisté.

Ilustrační obrázek

Severní Bahamy pustoší hurikán Dorian, vítr dosahuje téměř 300 km/h

Extrémně silný hurikán Dorian včera v plné síle zasáhl severní Bahamy (jako první ostrovy Abaco). Některé ostrovy zcela zpustošil. Menší ostrovy se dokonce ocitli téměř zcela pod vodou. Hladina oceánu se totiž během hurikánu zvedla až o 6 metrů.