Začíná se oteplovat
Po velmi chladné a oblačné středě se počasí v Česku začíná výrazně měnit. Od západu se k nám rozšiřuje výběžek tlakové výše, který se postará o podstatně slunečnější počasí. Pouze na východě čekejme ještě velkou oblačnost, pršet by už ale mělo jen výjimečně na krajním východě. Oproti včerejšku se asi o 3 až 6 °C oteplí, v Čechách se tak už teploty ojediněle vyšplhají až na 20 °C. To je ale teprve začátek oteplování, zítřejší maxima už dvacítku překonají na většině území. A začátek (meteorologického) léta o víkendu dostojí svému označení - v neděli se totiž teploty na většině území dostanou nad hranici letního dne, tedy 25 °C. A vypadá to, že teplé počasí vydrží i v první polovině příštího týdne, kdybychom se i letos poprvé měli dočkat tropické třicítky.
Ilustrační obrázek