Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě déšť, na západě přeháňky a hlavně v Čechách oteplení

V novém týdnu oteplení na běžné květnové hodnoty a občas přeháňky

Počasí v Česku bude v příštím týdnu ovlivňovat nevýrazné tlakové pole. Nový týden bude o poznání teplejší než končící, ale na obloze bude stále dost oblačnosti a místy se objeví přeháňky. Teploty budou pro toto období na normálních hodnotách, maxima dosáhnou v nižších polohách 20 °C.

V pondělí bude zpočátku na východě ještě více oblačnosti a na severovýchodě Moravy a ve Slezsku se čeká doznívající déšť. Jinde bude ráno slunečno, ale během dne bude narůstat kupovitá oblačnost a ojediněle se vyskytnou přeháňky. Ráno se v Čechách místy vyskytnou přízemní mrazíky. Odpolední teploty vystoupí na 16 °C až 20 °C, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku zůstanou kolem 14 °C.

Oblačnost
Množství oblačnosti v pondělí v poledne - v Čechách bude především kupovitá oblačnost, zdroj: ventusky.com

V úterý bude během dne přibývat oblačnosti a postupně se hlavně v Čechách místy vyskytnou přeháňky, ojediněle bouřky. Odpolední maxima vystoupí na 16 až 20 °C.

Fronta
Synoptická situace v úterý - hlavně Čechy ovlivní slábnoucí fronta, zdroj: weather.metoffice.gov.uk

Středu bude také zpočátku slunečná, ale během dne bude od západu přibývat oblačnosti a hlavně na západě se přidají přeháňky. Denní maxima vystoupí na 17 °C až 21 °C, na západě bude kolem 16 °C. Podobný ráz počasí nás čeká také ve čtvrtek s tím, že přeháňky a ojediněle bouřky se rozšíří na většinu území. Denní maxima ale zůstanou mezi 16 °C až 20 °C, na Moravě až 23 °C.

Teplota
Očekávané teploty ve středu odpoledne - nejtepleji bude na východě, nejchladněji na západě, zdroj: ventusky.com

Od pátku do neděle očekáváme většinou proměnlivou oblačnost a objevovat se stále mohou přeháňky. Denní maxima budou stále kolem průměrných 20 °C.