Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na západě zataženo se sněžením a ráno náledí, k večeru přeháňky i jinde v Čechách

V novém týdnu už tepleji, občas se přidá sněžení i déšť

Zatímco tento týden byl suchý a chladný, ten příští již bude o poznání teplejší a častěji nabídne srážky různého skupenství. Teplo bude přechodně i ve výšce, takže se srážky dešťové mohou přechodně objevit i na horách.

Pondělí přinese oblačno až zataženo, postupně i polojasno. Ojediněle se vyskytnou přeháňky, zpočátku nad 900 m, postupně nad 500 m sněhové. Na krajním západě Čech se ale očekává většinou zataženo s občasným sněžením ve všech polohách. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 °C až 6 °C, na západě Čech bude kolem 0 °C.

Teplota
Očekávané teploty v pondělí - mrazivé počasí skončí, chladněji bude jen na západě Čech, zdroj: ventusky.com

Úterý začne většinou zmenšenou oblačností, ale odpoledne od západu začne přibývat střední a vysoká oblačnost. V noci na středu se potom na západě vyskytne slabý déšť, ojediněle mrznoucí s tvorbou ledovky. Denní maxima zamíří na 3 °C až 7 °C, na západě Čech bude kolem 2 °C.

Oblačnost
Množství oblačnosti v úterý v poledne - přechodně se ukáže modrá obloha, zdroj: ventusky.com

Ve středu ráno může ještě v severozápadní polovině Čech doznívat slabý déšť, i mrznoucí. Během dne srážky ustanou a převládne oblačno až zataženo, místy i polojasno. Denní maxima vystoupí na 0 °C až 5 °C, na jihovýchodě Moravy až na 7 °C.

Mapa
Synoptická situace ve středu - ve Středomoří se vytvoří tlaková níže, která k nám dorazí ve čtvrtek, zdroj: weather.metoffice.gov.uk

Ve čtvrtek k nám dorazí další frontální systém. Od jihu se přidají na většině území srážky. Skupenství bude od sněhu na západě po déšť v polohách pod 900 m na východě. V Čechách může místy i mimo hory napadnout 5 až 10 cm mokrého sněhu. Přesné skupenství srážek a jejich postup se ale ještě bude upřesňovat. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 °C až 3 °C, na Moravě a ve Slezsku na 2 °C až 5 °C.

Pátek přinese opět zataženou oblohu a místy se vyskytne slabý déšť nebo slabé sněžení. Ráno může ojediněle jít i o srážky mrznoucí. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 °C až 5 °C. Podobné teploty zřejmě vydrží i o víkendu. V dalším týdnu by se ale mohlo opět výrazně ochladit.