Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Během dne málo srážek, další dorazí na část území večer

Předpověď počasí Bulharsko

Vyberte si lokalitu ve státě Bulharsko, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

Jiné místo ve státě Bulharsko

Podnebí Bulharska

Bulharsko má proměnlivé klima. Projevuje se zde vliv Černého moře. Zatímco východní pobřeží má přímořské klima, zbytek země má spíše kontinentální klima. Západ země je navíc hornatý, takže je zde i více srážek a chladněji než u Černého moře. V Bulharsku tak můžeme zaznamenat různorodé počasí. Vůbec nejnižší zaznamenaná teplota činí −38,3 ° C, zatímco nejvyšší je 45,2 ° C. Nejvyšší teplota byla zaznamenána v centrální části země v provincii Plovdiv. Naopak nejnižší teplota byla změřena na východě země u hranic se Srbskem v provincii Pernik. Zatímco na východě země u moře spadne ročně jen kolem 500 mm srážek, na západě v horách je to i přes 2500 mm.

Teplota vody v Černém moři dosahuje nejvyšších hodnot v červenci a srpnu, kdy se moře prohřívá na hodnoty i přes 25 °C. Jeho teplota je většinou podobná jako má Středozemní moře v obdobné zeměpisné šířce (tedy například u pobřeží střední Itálie).