Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Místy přeháňky, někde i zabouří

Pošlete bouřkovou fotografii z letošního roku a vyhrajte oblíbený tablet

V letošním roce jsme zaznamenali nebývale vysoký počet supercel doprovázené velkými kroupami. Rozsah škod po bouřkách je za poslední dva měsíce vysoký. Během supercel byl několikrát pozorovaný i výrazný wall cloud, který je velmi fotogenický. Podařilo se vám v letošním roce bouřku zachytit nebo dokonce vyjíždíte fotografovat bouřky jako lovec? Zúčastněte se dalšího ročníku soutěže o nejlepší bouřkovou fotografii roku 2022. Jak fotit blesky si můžete přečíst v článku Tipy na focení blesků.

Získejte kvalitní tablet Samsung Galaxy

Pro nejlepší fotografii jsme připravili hodnotnou cenu v podobě nového tabletu Samsung Galaxy (Samsung Galaxy Tab A8, 32 GB). Jedná se o kvalitní tablet s nádherným designem a skvělými funkcemi - popis tabletu. Krásně na něm běží například naše aplikace Ventusky, díky které budete mít dokonalý přehled o počasí.

TabletFotografie tabletu Samsung Galaxy, na pozadí soutěžní fotografie z roku 2014 od uživatele Zdeněk Odstrčilík

Pro soutěžící na 2. místě jsme připravili cenu v podobě pěkné knihy o počasí s názvem: Atlas oblaků 2022. Soutěžící na 3. místě obdrží knihu Kde se historie dotýká oblaků a řek. Ta vám odhalí zajímavosti ohledně vývoje předpovídání počasí na našem území, ale i zajímavé dosažené hodnoty v historii.

Kinhy - počasí
Knihy o počasí - Atlas oblaků 2022 a Kde se historie dotýká oblaků a řek

Přihlášení do soutěže

Do soutěže můžete přihlásit libovolný počet vlastních fotografií. Každá fotografie musí mít rozlišení minimálně 1280px × 720px, vyfotografována musí být v roce 2022 na území České nebo Slovenské republiky s určením přesného místa a data pořízení a musíte být jejím autorem. U fotografie také musíte zachovat exif informace, které fotoaparát automaticky k fotografii vkládá. Při zasílání fotografie musíte na konci formuláře zvolit, že se jedná o soutěžní fotografii.

Soutěžní fotografii nám zašlete na stránce Poslat novou fotografii po přihlášení do vašeho účtu na In-počasí. Fotografie poté bude zařazena do Fotogalerie.

Registrace na In-počasí
Pokud na našem serveru ještě účet nemáte, musíte si ho pro účast v soutěži vytvořit na stránce Registrace (registrace trvá necelou minutu, vyžadujeme jen základní údaje). V případě výhry budete na zadaný e-mail vyzvání k poskytnutí dalších údajů. Zároveň můžete být v průběhu soutěže na e-mail vyzvání k doplnění dalších informací o fotce. Fotografie, u kterých nebudou v pořádku uvedeny všechny požadované informace, mohou být ze soutěže vyřazeny. Soutěže se mohou účastnit návštěvníci z České republiky a ze Slovenska se snímky pořízených v těchto zemích.

Vyhlášení výsledků

Fotografie do soutěže můžete zasílat od 25.7.2022 do 10.9.2022. Výsledky budou vyhlášeny do 20.9.2022. Pořadí fotografií bude sestaveno redakcí serveru In-počasí. Každý soutěžící se může umístit jen s jednou fotografií.

Bouřková soutěž 2021
Blížící se shelf cloud u Strakonic s patrným Whales Mouth - vítězná fotografie z roku 2021, autor Sheik, zdroj: in-pocasi.cz

Minulý ročník soutěže naleznete na stránce Nejlepší bouřkové fotografie roku 2021.