Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne další srážky, hladiny řek hlavně na severu Čech budou stoupat

Předpověď počasí Chorvatsko

Vyberte si lokalitu ve státě Chorvatsko, pro kterou chcete zobrazit předpověď počasí (v katalogu jsou na výběr ta nejčastěji navštěvovaná místa):

H

U

Jiné místo ve státě Chorvatsko

Podnebí Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Podnebí silně ovlivňuje moře.

Teplota

Průměrná teplota vzduchu v Chorvatsku je v červnu 27 °C, červenci 31 °C, srpnu 30 °C a v září 26 °C. Průměrná teplota vody v Chorvatsku je v červnu 21 °C, červenci 25 °C, srpnu 25 °C a v září 21 °C. Nejteplejším měsícem v Chorvatsku je tedy červenec (naopak nejchladnější je leden, kdy průměrné teploty na pobřeží neklesají pod 5 °C). V létě se Jaderské moře zejména v oblastech Istrie, kde dosahuje hloubka pouhých 40 metrů, ohřívá až na příjemných 23 °C až 26 °C. V zimním období se teploty na pobřeží pohybují kolem 7 °C. Sníh se na pobřeží objevuje výjimečně a rychle roztaje. Teplota moře v zimě neklesá pod 12 °C. Informace o aktuální teplotě moře najdete na stránce meteo.hr.

Srážky

Průměrné roční srážky se pohybují mezi 600 mm a 3850 mm. Nejvíce srážek spadne v pohořích Gorski Kotar a Velebit. Minimum vodních srážek spadne v letních měsících. Nejsušším měsícem je červenec. Nejméně vodních srážek mají ostrovy, 500 až 1 000 mm ročně. Nejvíce srážek zde spadne koncem podzimu.

Sluneční svit

Na severu Chorvatska dosahuje délka slunečního svitu průměrně 7,8 - 12 hod., ve středním přímoří 10,7 - 12,3 hod. a na jihu 10,7 - 12 hod. Ve městě Splitu svítí průměrně slunce 7,4 hodiny denně (ročně ve Splitu svítí slunce 2700 hodin).

Bóra

Jedná se o suchý, často dosti chladný vítr, který vane na moře z holých svahů dalmatských a albánských pobřežních hor. Je velmi nebezpečný pro vodní sporty.