Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Zvlněná studená fronta přinese i silné bouřky - sledujeme on-line

Články

Ilustrační obrázek

Na horách dnes večer a zítra dopoledne bude vát silný vítr

Na severních pohraničních horách (v Jizerský, Lužických, Krkonoších, Orlických, Jeseníkách a v Beskydech) zesílí jihovýchodní až jižní vítr. V nárazech se jeho rychlost bude pohybovat kolem 20 až 25 m/s, ojediněle až kolem 30 m/s (108 km/h).

Ilustrační obrázek

V Ostravě je dnes 20°C, v Kralových Varech jen 2°C

Západ a východ republiky dnes dělí až 18°C teplotní rozdíl. Ve 14:00 se na východní Moravě teploty dostaly na většině míst nad 17°C, v Ostravě se teplota dokonce vyšplhala téměř k 20°C. Rekord zde ovšem nepadne. V roce 2004 tu 30. října bylo až 21°C.

Ilustrační obrázek

Na severozápadě napadl sníh, v Krušných horách leží 16 cm

Včera začalo v Krušných horách vydatně sněžit a během noci se sněžení na severozápadě Čech dostalo i do středních poloh. Přibližně od 600 m na severozápadě napadl během noci 1 cm sněhu. Slabou sněhovou pokrývku hlásí například Aš a Mariánské Lázně.

Ilustrační obrázek

Na severovýchodě zesílí vítr, varuje ČHMÚ

V průběhu dnešního dne bude na Moravě a ve východních Čechách zesilovat jižní vítr. Nejsilněji bude foukat zítra v krajích Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském. Pro ně platí i upozornění ČHMÚ. Na hřebenech hor dosáhne vítr v nárazech rychlosti až 108 km/h.

Ilustrační obrázek

Víkend byl většinou slunečný, po ránu s mlhami

Víkendové počasí v Česku bylo většinou slunečné, jen na východě Čech a částečně na severu území se mlhy místy udržely po celý den. Níže vám přinášíme snímky mlhy z dnešního rána od našeho kolegy pana Christiana Nimmervolla z Rakouska.

Ilustrační obrázek

Víkend byl chladný - ráno mrzlo, v Krkonoších ležel sníh

Víkend v Česku byl ve znamení většinou slunečného počasí a přílivu chladného vzduchu od severozápadu. Díky tomu se ranní teploty dostaly na většině míst v sobotu i v neděli pod nulu. Nejchladněji bylo v sobotu při zemi v Plzni. Teplota zde klesla až k -7°C.

Ilustrační obrázek

Podzimní Šumava - neděle přinesla slunečné počasí

V tomto článku vám přinášíme nádherné podzimní snímky z Šumavy ze včerejšího dne (z neděle 12.10.). Počasí bylo slunečné a lákalo do podzimně zbarvené přírody. Podobné počasí bude zřejmě převládat i o této neděli, jen bude o něco chladněji.

Ilustrační obrázek

Inverzní oblačnost - jak poznat, kdy se rozpustí

V těchto dnech se většinou po ránu ve středních a nižších polohách probouzíme do oblačného, pošmourného a mlhavého počasí. To způsobuje tlaková výše, díky které vzniká teplotní inverze. Běžně teplota s výškou klesá, ale při teplotní inverzi je tomu obráceně.