Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po rozpuštění mlh a nízké oblačnosti i slunečno

Články

Ilustrační obrázek

Ranní Šumava

Nádherné víkendové počasí lákalo do přírody. Po ránu se na horách často vytvářela jinovatka, která spolu s již téměř podzimní přírodou vytvářela nádherné scenérie. Přinášíme vám tedy alespoň na fotografiích zachycené poslední letní ráno.

Ilustrační obrázek

Končí léto, v úterý se ochladí

Podzimní rovnodeností v nedělí skončí léto. Letošní léto bylo až o 3°C teplotně nadprůměrné. Srážkově bylo průměrné. Velice teplý byl červenec a částečně i srpen, kdy se na konci měsíce prudce ochladilo. I bouřkově bylo letošní léto bohaté.

Ilustrační obrázek

Mlha

Na podzim často zažíváme zejména v ranních hodinách v nížinách mlhy. Zejména na konci podzimu se může udržet mlha i po celý den. Mlha se skládá z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu.

Ilustrační obrázek

Čeká nás babí léto

Zatímco začátek září byl velice chladný a deštivý, druhá polovina měsíce nám to vynahradí. Již od čtvrtka nás čeká slunečné počasí s příjemnými teplotami kolem 22°C. Slunečné počasí vydrží minimálně do úterý příštího týdne.

Ilustrační obrázek

Ve středomoří je také chladno

I ve středomoří se již projevilo chladné počasí. V Itálii, Chorvatsku, Řecku a v Turecku se pohybují odpolední teploty pouze kolem 23°C. Teplota vody na Jadranu se pohybuje kolem 22°C. Na Francouzské riviéře má moře teplotu pouze kolem 18°C.

Ilustrační obrázek

V Krnově hrozí protržení hráze, povodně sužují i Slovensko

Sever Moravy stále sužují povodně. Na monohých místech je hlášen již 3 stupeň povodňové aktivity. Situace se zlepšuje pouze na Jesenicku a postupně i na jihu Čech. Vlivem stále trvajících srážek se bude situace zhoršovat zejména na tocích v Beskydech, na kterých hrozí stoletá voda.

Ilustrační obrázek

Za hranicemi je hezky

Zatímco u nás na většině území prší (na Moravě vydatně) a je zataženo, u našich západních sousedů je slunečno. Na německé straně Krušných hor je dokonce skoro jasno. Zítra bude hodně oblačnosti s deštěm již pouze na Moravě.

Ilustrační obrázek

Severní Moravě hrozí povodně

V Olomouckém a Moravskoslezském kraji dnes hrozí extrémní nebezpečí povodní. Za vše můžou uplynulé i stále trvající vydatné srážky. Nejvíce rostou hladiny malých toků jako Bělá či Vidnávka, na které již platí 3.SPA.