Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Pronikne k nám chladný vzduch ze severozápadu

Články

Ilustrační obrázek

V noci na severu teploty klesly až k -32°C

Před půlnocí teploty na severu klesaly až přes -25°C. Nejchladněji bylo v Jizerkách, kde se teplota krátce před půlnocí pohybovala kolem -32°C. Mrazivo bylo i v obci Adršpach, kde bylo naměřeno až -27,8°C. Desná - Souš, Stráž pod Ralskem a Broumov hlásily -25,4°C.

Ilustrační obrázek

Ve středu ráno teploty ojediněle klesnou až k -25°C

Příští týden ve středu nás čeká velice mrazivé ráno. Teploty v horských údolích klesnou ojediněle až k -25°C. Na ostatním území se teploty ráno budou pohybovat kolem -16°C. Teploty klesnou nízko díky arktickému vzduchu, který k nám proudí a navíc v noci bude jasno, bezvětří a na většině území již bude sníh. Ani přes den se příliš teploty nezvýší.

Ilustrační obrázek

Extrémní počasí roku 2008

Dnešním dnem končí rok 2008, který byl opět teplotně nadprůměrný. Tropických dnů jsme letos zaznamenali 14. V článku si můžete přečíst o některých extrémních meteorologických jevech, které jsme v roce 2008 v Česku zaznamenali.

Ilustrační obrázek

Ráno bylo mrazivé, většinou byly ranní teploty u -9°C

Dnešní ráno bylo mrazivé. Na většině míst v Česku se teplota pohybovala ráno kolem -10°C. V horských údolích bylo ještě chladněji. V Kozlovicích v Beskydech bylo naměřeno až -21°C, na Horské Kvildě na Šumavě až -19,5°C.

Ilustrační obrázek

Šťastné prožití vánočních svátků

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v kruhu nejbližších. Krásné Vánoce přeje redakce In-počasí.

Ilustrační obrázek

Na severovýchodě už někde napadl první vánoční sníh

Dnes ráno místy na severovýchodě sněží a teploty se pohybují kolem 0°C. Tepleji zůstává v západní polovině Čech. Do sněhobílých Vánoc se dnes kromě hor probudily na východě např. ve městech Moravská Třebová nebo ve Svitavách.

Ilustrační obrázek

ČHMÚ: Kde bude sníh na Štědrý den

Zcela určitě na horách, kde již sněhová pokrývka leží. Na ostatních místech v ČR se sníh většinou nevyskytuje. Zítra po půlnoci se očekávají od západu až severozápadu srážky, které se během dopoledne rozšíří na celé území Čech a odpoledne i na Moravu a do Slezska.

Ilustrační obrázek

Rakouské Alpy zasypává sníh

Včera a v průběhu noci opět v Rakouský alpách vydatně sněžilo. Někde napadlo až 50 cm sněhu. Sněžení se zde očekává i dnes. Na silnicích k lyžařským střediskům se kvůli zapadaným a obtížně sjízdným silnicím vytvořily až patnáctikilometrové fronty.