Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplá fronta dnes přinese déšť, do Jizerských hor i vydatný

Články

Ilustrační obrázek

Podívejte se na úterní rozbouřené moře v Itálii

V úterý (13.1.) sužovalo jižní Itálii nepříznivé počasí - silný vítr, bouřky a lijáky, které zapříčinili četné sesuvy půdy. Silná bouřka se vyskytla na Sicílii. Na moři způsobila silné vlnobití, které zaplavovaly pobřežní oblasti.

Ilustrační obrázek

Inverze aneb Churáňov na Šumavě hlásí 6°C a Praha -7°C

V Česku se vytvořila inverze a místy i inverzní oblačnost. Ve 13:00 bylo na Šumavě na Churáňově až 6°C, zatímco v Praze se držela teplota hluboko pod nulou, až u -7°C. Na Velkém Javoru se dokonce teplota šplhá až k 8°C. Ráno teploty klesaly až k -20°C. Nejchladněji bylo ve Štítné nad Vláří.

Ilustrační obrázek

V noci na severu teploty klesly až k -32°C

Před půlnocí teploty na severu klesaly až přes -25°C. Nejchladněji bylo v Jizerkách, kde se teplota krátce před půlnocí pohybovala kolem -32°C. Mrazivo bylo i v obci Adršpach, kde bylo naměřeno až -27,8°C. Desná - Souš, Stráž pod Ralskem a Broumov hlásily -25,4°C.

Ilustrační obrázek

Ve středu ráno teploty ojediněle klesnou až k -25°C

Příští týden ve středu nás čeká velice mrazivé ráno. Teploty v horských údolích klesnou ojediněle až k -25°C. Na ostatním území se teploty ráno budou pohybovat kolem -16°C. Teploty klesnou nízko díky arktickému vzduchu, který k nám proudí a navíc v noci bude jasno, bezvětří a na většině území již bude sníh. Ani přes den se příliš teploty nezvýší.

Ilustrační obrázek

Extrémní počasí roku 2008

Dnešním dnem končí rok 2008, který byl opět teplotně nadprůměrný. Tropických dnů jsme letos zaznamenali 14. V článku si můžete přečíst o některých extrémních meteorologických jevech, které jsme v roce 2008 v Česku zaznamenali.

Ilustrační obrázek

Ráno bylo mrazivé, většinou byly ranní teploty u -9°C

Dnešní ráno bylo mrazivé. Na většině míst v Česku se teplota pohybovala ráno kolem -10°C. V horských údolích bylo ještě chladněji. V Kozlovicích v Beskydech bylo naměřeno až -21°C, na Horské Kvildě na Šumavě až -19,5°C.

Ilustrační obrázek

Šťastné prožití vánočních svátků

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v kruhu nejbližších. Krásné Vánoce přeje redakce In-počasí.

Ilustrační obrázek

Na severovýchodě už někde napadl první vánoční sníh

Dnes ráno místy na severovýchodě sněží a teploty se pohybují kolem 0°C. Tepleji zůstává v západní polovině Čech. Do sněhobílých Vánoc se dnes kromě hor probudily na východě např. ve městech Moravská Třebová nebo ve Svitavách.