Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně na severozápadě se přidá déšť

Články

Ilustrační obrázek

Řecko zachvátily ohromné požáry

Již čtvrtý den Řecko sužují ohromné požáry, které si vyžádaly život nejméně 63 lidí. Desítky osob utrpěly zranění a na 3000 lidí ztratilo střechu nad hlavou. Nejhorší situace je na Peloponésu, kde bojuje s plameny více než 800 řeckých hasičů.

Ilustrační obrázek

Řádění nočních bouřek

Ve večerních hodinách přes naše území od jihu až jihozápadu přecházely silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami. Na Hradecku bouře zatopila desítky sklepů. Přívalový déšť zastavil provoz i na D1.

Ilustrační obrázek

Na Slovensku řádily silné bouřky

Silná bouřka, která postihla také Moravu, zasáhla téměř celé Slovensko. Poprvé bouřka udeřila v Bratislavě, kde vítr dosahoval rychlosti až 70 km/h. Poté se bouřka rozšiřovala na celé území Slovenska.

Ilustrační obrázek

ČHMÚ upozorňuje před bouřkami

ČHMÚ dnes vydal upozornění na bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy. Upozornění platí pro celou ČR až do středečního večera. V bouřkách může spadnout až 50 mm srážek.

Ilustrační obrázek

Jak je u moře

Teplota Středozemního moře se pohybuje kolem 24°C. Nejteplejší je vychodní středomoří, které má teplotu kolem 28°C. Naopak na Francouzské riviéře si moře stále udržuje teplotu kolem 22°C. Uvnitř článku si můžete přečíst i předpověď počasí pro hlavní evropská letoviska.

Ilustrační obrázek

Co je to UV-Index

Zemi před nebezpečným ultrafialovým zářením od slunce chrání ozonová vrstva. Ozónová vrstva je ovšem s části narušená a trochu ultrafialového záření od slunce pustí na zemský povrch (nezachytí ho). Množství, které se na zemský povrch dostane. je označováno UV-Indexem.

Ilustrační obrázek

V Jihomorvaském kraji hrozí požáry

Český hydrometeorologický ústav vydal upozornění na sucho s nebezpečím požárů. Upozornění platí pro kraj Jihomoravský od dneška až do odvolání.

Ilustrační obrázek

Česko sužovaly silné bouřky

V druhé polovině tohoto týdne (zejména ve středu, ve čtrtek a v pátek) Česko sužovaly silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, které na mnohých místech vytopily domy, sklepy či silnice.