Bouřka na dálnici D1
Na našem území se dne 27.9.2006 na zvlněné studené frontě vyskytovaly bouřky, nejsilnější se vyskytla na jihu středních Čech. V tomto článku je popsána bouře s kroupami na dálnici D1.
Na našem území se dne 27.9.2006 na zvlněné studené frontě vyskytovaly bouřky, nejsilnější se vyskytla na jihu středních Čech. V tomto článku je popsána bouře s kroupami na dálnici D1.
Dne 19.8.2006 na většině území převládalo jasno s teplotami do 28°C. Večer se do Čech přihnaly z Německa silné bouřky. Bouřky se vytvořily v 11:00 v západním Německu na tzv. čáře instability.
V teplém jihozápadním proudění se dne 27.6.2006 vytvořila nad jihozápadním Německem silná bouřka. Tato bouřka do západních Čech dorazila v 17:00.
Ve dnech od 19.6.2006 do 23.6.2006 v Praze řádily silné bouřky. Jedna z nich např. vytopila pražské metro.
Chcete vidět vývoj bouřky 19.6.2006 od jasné oblohy až k silnému dešti? Pokud ano, si přečtěte článek o vývoji bouřky v Plzni.
Jedná se o zajímavou bouřku v Plzni, vzniklou v zajímavý čas. Dne 12.5.2006 bylo celý den jasno s teplotami okolo 24°C. Navečer se na jih od Plzně velmi rychle vytvořila malá bouřka.
Skleníkový efekt je proces, při kterém dochází k ohřívání planety. Na zemský povrch od Slunce dopadá záření, určitá část tohoto záření následně naši planetu zase opouští. Opouštějící záření nabývá dvou forem: odražené sluneční záření a tepelné záření.
Mořské proudy jsou pohyby vody v oceánech. Rozlišují se povrchové a hlubinné proudy, které jsou mohutnější. Povrchové proudy vznikají důsledkem větrné činnosti a rotací Země. Působí zejména na hladině moří. Hlubinné proudy jsou způsobeny rozdíly ve slanosti a teplotě mořské vody.
V tomto článku naleznete místa, na kterých byly zaznamenány uctihodné rekordy týkající se počasí.
Tlak vzduchu s rostoucí výškou klesá, je tedy největší u zemského povrchu. Tlak vzduchu vždy ovlivňuje řada faktorů. Čím je atmosféra teplejší, tím je pokles tlaku vzduchu s výškou pomalejší.