Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná deštivé a chladné počasí

Články

Ilustrační obrázek

V Šindelové bylo ráno téměř -18°C

Dnes ráno teploty často klesaly až pod -10°C. Nejchladněji bylo dnes v Šindelové na Karlovarsku, kdy bylo naměřeno -17,9°C. K -14°C se teplota dostala i na Šeráku, ve Vrchlabí nebo na Lysé hoře. O dva stupně tepleji (tedy -12°C) bylo v Plzni nebo v Mariánských lázních.

Ilustrační obrázek

Nedělní zasněžená Šumava obrazem

V tomto článku vám přinášíme nádherné zimní snímky z Šumavy ze dnešního dne (z neděle 15.2.). Počasí bylo slunečné a chladné. Ráno se teplota na Šumavě pohybovala kolem -17°C.

Ilustrační obrázek

Silný vítr: V Plzni náraz o síle 90 km/h, na horách až 130 km/h

Odpoledne se v Česku rozfoukal čerstvý jižní až jihozápadní vítr, který v nárazech dosahoval na západě i v nížinách rychlosti až 90 km/h. V Plzni a v Kocelovicích byly kolem 15:00 naměřeny nárazy větru o rychlosti až 90 km/h. Na horách jsou nárazy ještě silnější.

Ilustrační obrázek

Západ Čech zasáhne vichřice, na celém území napadne sníh

Zítra dopoledne se hlavně na západě území rozfouká silný vítr. Na celém území západních Čech (tedy i v nížinách) bude v nárazech dosahovat rychlosti až 90 km/h, na českých horách jeho rychlost v nárazech dosáhne 110 km/h. Vítr se začne uklidňovat v průběhu středečního odpoledne.

Ilustrační obrázek

Na západě mrzne a stromy obalila námraza, na východě jaro

Dnešní počasí je v Česku rozdělené. Zatímco na západě je zataženo nízkou oblačností a někde i stromy pokrývá silná vrstva námrazy, na východě panuje většinou slunečné počasí a teploty se pohybují nad 10°C. V Holešově teplota krátce po poledni dokonce vystoupila až k 15,3°C.

Ilustrační obrázek

Inverzní počasí - na Šumavě bylo dnes až 9°C

Hlavně ve vyšších vrstvách atmosféry k nám od jihozápadu proudí teplejší vzduch. Díky tomu se v Česku vytvořila inverze. Na horách dnes bylo slunečno a teplo, zatímco v nížinách bylo zataženo nebo mlhavo a o poznání chladněji.

Ilustrační obrázek

Na většině území slabě sněží, příští týden bude až 10°C

Dnes na většině území občasně sněží. Sněžení je ovšem jen slabé a tak napadly nejvýše 2 cm nového sněhu (na horách až 4 cm). Podobné počasí bude převládat i zítra. První únorový týden přinese do Česka citelné oteplení. V druhé polovině týdne se teploty budou šplhat až k 10°C.

Ilustrační obrázek

Klaus zpustošil Francii a Španělsko

Tlaková níže, které němečtí meteorologové dali jméno Klaus, zasáhla jihozápad Francie a sever Španělska. Vítr dosahoval síly orkánu a strhával elektrická vedení, střechy a vyvracel stromy. V nárazech se rychlost větru pohybovala až kolem 160 km/h.