Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladnější počasí pokračuje, večer se od západu rozprší

Články

Ilustrační obrázek

Hlavně o víkendu opět hrozí silné bouřky s přívalovými srážkami

V tomto týdnu se u nás zatím silné bouřky nevyskytly. Proudil k nám totiž chladný vzduch. V dalších dnech se ovšem situace změní. Již dnes k nám začíná pronikat teplý vzduch a v sobotu dokonce naměříme i tropické teploty.

Ilustrační obrázek

V bouřkách kolem Rýmařova spadlo i přes 70 mm srážek, přinesly bleskové povodně

Včera se na východě našeho území vyskytovaly četné bouřky. Přinášely především přívalové srážky. Zatopené ulice byly hlášeny odpoledne například na Třebíčsku. Nejvydatnější srážky ovšem přišly až před půlnocí do oblasti jižně od Rýmařova.

Ilustrační obrázek

Tornádo v Polsku odneslo střechy domů, lidé ho zachytili na video

Zatím nejničivější tornádo letošního roku ve střední Evropě udeřilo dnes odpoledne ve 14:15 jen 30 km od našich hranic v Polsku. Zasáhlo obec Kaniów v regionu Bílsko-Bělá. V místě zničilo více než 20 domům střechy a to i nově postaveným. Domy jsou nyní neobyvatelné.

Ilustrační obrázek

První letošní bouřky, vítr o síle i přes 100 km/h lámal stromy

Dnes přes naše území přešla studená fronta. Při jejím přechodu se vyskytovaly i intenzivní přeháňky, které ojediněle doprovodily bleskové výboje. Bouřky byly hlášeny hlavně v Karlovarském kraji. Blesk ovšem uhodil i jižně od Prahy do televizního vysílače Cukrák.

Ilustrační obrázek

Francouzské středohoří a Alpy zasáhly vydatné srážky, spadlo i přes 400 mm

Zatímco u nás je sucho, vydatné deště naopak sužují státy jihozápadně od nás. O víkendu bouřky a přívalové srážky zasáhly jih Francie, Švýcarsko a sever Itálie. Vůbec nejvíce srážek spadlo ve Francouzském středohoří na jihu země.

Ilustrační obrázek

Nejlepší fotografie bouřek v roce 2019

V polovině srpna jsme vyhlásili soutěž o nejlepší bouřkové fotografie roku 2019 pořízené na území České republiky nebo Slovenska. Níže vám přinášíme výsledky soutěže a ukázky tří krásných bouřkových fotek z letošního roku.

Ilustrační obrázek

Španělsko zasáhly ničivé povodně, spadlo přes 300 mm srážek

Jihovýchod Španělska zasáhly silné bouřky a přívalové deště, které způsobily na řadě míst ničivé povodně. Nejhorší je situace v provinciích Alicante, Valencie, Murcie a Almería, kde stále platí varování před extrémním nebezpečím bouřek.

Ilustrační obrázek

Ve Zlíně spadlo během chvíle 83 mm srážek

Ve Zlínském kraji se včera odpoledne hlavně v horských polohách tvořily bouřky. Z nich následně vytékal chladný vzduch, který podpořil rozvoj výrazné konvekce i mimo horské polohy. Po 17. hodině zasáhla vůbec nejsilnější bouřka Zlín.